
Co vlastně je vitamin B17, neboli Laetril?
V roce 1952 došel biochemik Dr. Ernst Krebb, Jr. působící v San Francisku k závěru, že rakovina je metabolická reakce na špatnou stravu a že živina chybějící v jídelníčku moderního člověka může být klíčovou k jejímu překonání. Jeho výzkum vedl k objevení sloučeniny, která je obsažena ve více než 1200 jedlých rostlinách vyskytující se ve volné přírodě. Tato sloučenina se nazývá amygdalin.
Amygdalin v nejvyšší koncentraci a s nezbytnými enzymy se nachází v jádrech meruněk. Primitivní národ Hunzasů byl známý pro konzumaci meruňkových jader ve velkém množství. Aby se dostali k měkkému jádru, rozbíjeli tvrdé pecky. Nikdy v historii u nich nebyl zaznamenán výskyt rakoviny.
Amygdalin je nitrolosid. Nitrolosidy není snadné zařadit, ale protože amygdalin připomínal strukturou vitaminy B, tak ho Dr. Krebb nazval B17, protože v té době již bylo popsáno 16 typů vitaminů B.
Dr. Krebb zkoušel injekce s laetrilem sám na sobě aby se přesvědčil, že se neobjeví toxické vedlejší účinky. Po provedení dalších laboratorních experimentů se zvířaty a danou substancí došel k závěru, že laetril by byl efektivní při léčbě rakoviny. Mimochodem, norma FDA pro bezpečnost léků je známá jako LD 50, přičemž LD znamená smrtelná dávka (lethal dose), a 50 znamená procentuální hranici úmrtnosti z celkového množství zvířat podstupující testování daným lékem. Dokud je množství otrávených zvířat pod 50%, FDA lék schvaluje.
Jelikož se laetril získává přímo z přírodního plodu a není chemicky vytvořený v laboratoři, je nemožné ho patentovat. A samozřejmě není jedovatý. Jinak řečeno, tak jako u všech přírodních léčivých látek, farmaceutický průmysl a AMA (Americká lékařská komora) na něm nemůžou vydělat balík, stejně jako na prostředcích určených k léčení vedlejších účinků při dlouhodobém užívání. Můžeme najít několik výpovědí lidí, kteří rakovinu vyléčili pouze žvýkáním velkého množství meruňkových jader.
Jádra jsou pro spotřebitele dostupnější, protože FDA v roce 1971 prodej laetrilu zakázala. Koupit ho je možné, ale není to snadné. Jádra nacházející se v peckách jsou jemná, nahořkle chutnající semena ve tvaru mandlí. Někteří lidé je získávají tak, že pecky rozbíjejí sami, jinak jsou jádra snadno k sehnání a nejde o drahou záležitost.
Jak to funguje?
Amygdalin obsahuje čtyři složky: dvě jsou glukózy, jedna benzaldehyd a jedna kyanid. Správně, kyanid a benzaldehyd jsou jedy, když jsou uvolněny nebo vypuštěny jako čisté molekuly nenavázané na další molekulární formace. Mnoho potravin obsahujících kyanid je bezpečných, protože kyanid zůstává navázán a uzavřen jako část jiné molekuly a tudíž nemůže ublížit.
V normálních buňkách se nachází enzym, který volné molekuly kyanidu chytá a činí je neškodnými tím, že je spojuje se sírou. Tento enzym, který podněcuje reakci a volné molekuly kyanidu váže na síru, se nazývá rhodanáza. Spojením kyanidu a síry vzniká kyanatan, který je neutrální látkou. Snadno poté vychází ven s močí a normální buňky nepoškodí.
Jenže nádorové buňky nejsou normální. Obsahují enzym, který ostatním buňkám schází, beta-glukosidázu. Tento enzym, prakticky výlučně se objevující v rakovinových buňkách, je molekulami amagdylinu považován za "odblokující enzym". Ten vypouští oba benzaldehyd a kyanid, vytvářející jedovatou směs spolupracující nad možnosti jednotlivých složek. Takhle beta-glukosidáza rakovinové buňky donutí k autodestrukci.
Amygdalin nebo laetril ve spojení s ochrannými enzymy ve zdravých buňkách a s odblokujícími enzymy z rakovinových buněk je tudíž schopnen zničit rakovinové buňky bez ohrožení zdravých buněk. Naproti tomu stojí chemoterapie, která zabíjí mnoho dalších buněk a snižuje schopnost imunitního systému, zatímco ničí neurčité množství rakovinových buněk.
Tyto rakovinové buňky mají tendenci znovu se vracet a objevují se na jiných místech, protože pacientovo celkové zdraví bylo zničeno vše prostupujícími chemo toxiny. Rakovinový průmysl prohlásil pevným bodem charakterizujícím vyléčení z rakoviny období 5 let bez jejího výskytu. Podle odhadů se z těch, kteří podstoupí AMA trojitou léčbu pro léčení rakoviny – operaci, ozařování a chemoterapii, nedočká pětiletého období bez rakoviny více než pouhá 3%. Mimo oslabující vedlejší efekty těchto postupů jsou také znatelně dražší.
Pro člověka s rakovinou je ovšem třeba značného množství denní dávky B17, aby mohl amygdalin proniknout do buněk s beta-glukosidázou. Důvodem je fakt, že některé molekuly amygdalinu budou neutralizovány normálními buňkami obsahujícími rhodanázu.
Mnoho z lékařů, kteří používají laetril, má 85% úspěšnost léčby u těch pacientů s rakovinou, kteří neabsolvovali větší množství klasického řezání, pálení a otrávení, což je standardní postup – přičemž u těch, kteří se k laetrilové léčbě uchýlí až jako k poslední možnosti, po tom co jim už konveční medicína nemá co nabídnout, dosahuje úspěšnost léčby pouze 15%. V Mexiku se nachází jedna klinika, která tvrdí dokonce 100% úspěšnost.
Potlačování lékařskou mafií
Od doby kolem roku 1920, odborníci zkoumající a praktikující alternativní léčebné postupy a léky na rakovinu a šiřitelé jejich těchto zpráv byli nejen opomíjeni, zastrašováni, nebo vězněni, ale dokonce i zabíjeni. Státní úřady byly využívány ke vznesení falešných obvinění nebo daňového zástavního práva Finančním úřadem pod dohledem úřadu Šerifů US Marshals, stejně jako v případě Dr. Garyho Gluma, kerý se dostal do sporu kvůli pouhému napsání knihy Essiac Tea.
Mladý muž z Brooklynu, Jaxon Vale, byl uvězněn za to, že neuposlechl zákaz šířit v televizi a na přednáškách, jak se vyléčil z rakoviny díky „nebezpečným“ meruňkovým peckám. Jason je jedním z případů nedávných příkladů toho, jak Lékařská Mafie ovládá právní systém, když přijde na B 17. Laetril, který není jedovatý, FDA zakázala již v roce 1971.
Krátce po zákazu prodeje laetrilu z roku 1971 praktikující lékař ze San Francisca, Dr. John Richardson, který laetril úspěšně používal na pacientech s rakovinou, navštívil svého přítele, G. Edwarda Griffina, vydávajícího investigativního novináře, a poprosil ho o sepsání zprávy, která by jemu a ostatním pomohla při snaze používat laetril na jejich pacientech s rakovinou.
Výzkum G. Edwarda Griffina se rozvinul ve vznik jeho zlomové knihy, Svět Bez Rakoviny (World Without Cancer). Tato kniha nejenže vysvětlila účinkování laetrilu a zachytila několik případů vyléčení rakoviny, ale investigativní čich vedl Griffina ještě hlouběji králičí norou, až do jádra snah rakovinového průmyslu o to, aby alternativní prostředky pro léčbu rakoviny nespatřily světlo světa. Toto ho vedlo k nálezu, že Sloane-Kettering Cancer Institute (Sloane-Ketteringův Institut Výzkumu Rakoviny) zatajoval dokumentaci k výzkumu vědců, který prokázal, že laetril byl při léčbě rakoviny "vysoce účinný".
Griffin obdržel tyto dokumenty osobně od Dr. Ralpha Mosse, který dostal příkaz ututlat důkazy a tvrdit, že laetril je k ničemu. To odmítl a opustil pozici manažera pro styk s veřejností v institutu Sloane-Kettering. Od té chvíle z roku 1977 Dr. Ralph Moss napsal a upravil několik knih o možnostech léčby rakoviny. Vždycky je povzbudivé, když zasvěcený člen podobné organizace vyjde s pravdou na světlo. Na jeho místo ve firmě přišel někdo jiný a pokračoval ve lžích o laetrilu, které zaplnily stránky lékařských časopisů.
A jak to s lékařskými časopisy vypadá? Nedávno se nejprestižnější New England Journal of Medicine rozhodl zrušit normu pro zákaz možnosti přidávat články do žurnálu pro kohokoli, kdo dostával z farmaceutického průmyslu méně než 10 tisíc dolarů ročně. Samozřejmě je ale většina lékařských plátků jen naleštěnou reklamní plochou pro farmaceutický průmysl.
Jak G. Edward Griffin v knize World Without Cancer (Svět Bez Rakoviny) a Phillip Day ve své knize Cancer: Why We’re Still Dying to Know the Truth (Rakovina: Proč Stále Umíráme S Touhou Zjistili Pravdu), zcela jasně ukazují, že rakovinový průmysl ve skutečnosti nechce žádný lék. Dokonce i neziskové organizace dostávají miliony v příspěvcích od nemyslících, tápajících mas společně s financováním od farmaceutického průmyslu. Mimochodem, nezisková organizace může mít a má lidi na důležitých postech pracující za více než šestimístné částky v dolarech ročně.
![]() |
Obal knihy - Svet bez rakoviny |
Klasická medicína zatím bitvu s rakovinou prohrává, přičemž se její výskyt zvyšuje. V této době je zhruba 1 ze 3 lidí předurčený k tomu, že se u něj rakovina rozvine a stále více lidí umírá po zásahu konvenčních postupů. Je to epidemie! Toto všechno dohromady s obrovskou spoustou peněz směřujících jejich směrem dovoluje některým žít prosperující život a dalším zůstávat ve svých pohodlných, jistých zaměstnáních. Obojí na úkor našeho zdraví.
Mezitím se až příliš mnoho doktorů, bylinářů a autorů, kterým ještě lidství není cizí a kteří se zajímají o pravdu, setkává s tím, že je s nimi zacházeno jako se zločinci nebo blázny, což jim mnohdy zničí jejich život. Je to tragické. Stejně jako fakt, že miliony trpí a umírají zatímco jsou odrazování od efektivních a méně bolestivých postupů.
Léčba laetrilem
Existuje mnoho příběhů o úspěších od lidí, kteří užívali jen laetril nebo jádra z meruněk. Obvykle doporučovaná preventivní dávka se uvádí mezi 5 – 7 jadérky během dne. Při léčbě rakoviny je třeba užít 2 až 3x tolik. Někteří doporučují vzít si jedno jádro na 4,5 váhy. Pro udržení stavu po vyléčení se lze vrátit zpátky na 5 – 7 jader denně.
Někteří lidé léčící laetrilem nechali své pacienty požívat tablety s vitaminem B15 a trávící enzymy jako papain z papáje nebo bromelain z ananasů. Při požití většího množství meruňkových jader může dojít k nevolnosti od žaludku a závratím. Nicméně nebyla zaznamenána žádná smrt důsledkem požití jader nebo laetrilu. Přestože určitého úspěchu s laetrilem dosáhli i pacienti podstupující zároveň konvenční léčbu, nedoporučuje se to. Nakonec většina lidí kombinujících tyto dvě léčby buď vysadí chemoterapii, nebo zemře.
Je mnoho léčitelů a autorů, kteří doporučují kombinaci s dalšími alternativními postupy zatímco léčba laterilem či jádry stále pokračuje – především pokud se o to pokoušíte soukromě. Čtenářům NaturalNews (i NaturalMagic) by mělo být jasné, že základem bude zdravá strava a omezení stresu. Zásadní změny v životním stylu musí být součástí trvalého vyléčení z rakoviny. K tomu se zdá jako dobrý nápad vybíravě namíchat a společně sladit další alternativní postupy.
Příkladem budiž Gersonova terapie na léčbu rakoviny – postup s odšťavňováním správným přístrojem a prováděním kávových klystýrů k pročištění jater může být přidán k léčbě laetrilem. S takto zdravou kombinací je těžké šlápnout vedle. Pro více informací o Gersonově Terapii navštivte:
Začněte pátrat sami tím, že si přečtete odkazy pod článkem. Nejsou tu uvedeny z toho důvodu, aby bylo vidět, že autor textu splnil svou povinnost. Jeho úmyslem je, abyste informace z těchto odkazů použili jako odrazový můstek při svém vlastním výzkumu. Proč plýtvat penězi a ničit si zdraví jedovatými postupy, když je k dispozici tolik alternativ za zlomek financí s menším množstvím vedlejších účinků?
Odkazy:
Překlad: naturalmagic.cz
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára